A A A

Psychoterapia rodzinna

 

Prowadzący: Małgorzata Świć, Justyna Marzec, Aneta Szaron-Bednarska, , Katarzyna Pachniewska, Konrad Lewandowski

Terapia rodzinna jest metodą pracy psychoterapeutycznej rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Głównym założeniem systemowej terapii rodzin jest traktowanie rodziny jako całości, tzn. problemy jednego członka rodziny mają wpływ na pozostałych jej członków.

Terapia rodzinna jest metodą leczenia w sytuacji, w której ktoś z rodziny, najczęściej dziecko przejawia zaburzenia emocjonalne. Jest również rodzajem dialogu terapeuty ze wszystkimi członkami rodziny o tym, jak wyjść z kryzysu, w którym się znaleźli. W toku terapii terapeuta pomaga rodzinie zrozumieć rożnego rodzaju przekazy pokoleniowe, które często są przyczyną zaburzeń emocjonalnych. Terapeuta nie ocenia i nie osądza, a jedynie stara się pomóc rodzinie w zrozumieniu przyczyn problemu oraz znaleźć jak najlepsze rozwiązanie w sytuacji kryzysowej.

Terapia rodzinna jest skuteczną metodą terapii, ponieważ wprowadza zmiany nie tylko w funkcjonowaniu psychiki dziecka, ale także rodziców, co ma podstawowe znaczenie dla funkcjonalności rodziny i może mieć wpływ na funkcjonowanie jej członków w innych strukturach społecznych. Dodatkowo odbarcza młodego człowieka z wyłącznej odpowiedzialności za rozwiązanie problemu – uczestnictwo rodziny w terapii jest dużym wsparciem.

Terapia rodzinna polega na spotkaniach całej rodziny z terapeutą. Spotkania trwają 1,5 godziny i odbywają się raz na trzy tygodnie. Prowadzona jest przez dwóch terapeutów.

Zgłoszenia: 22 822 36 01, 22 822 06 11, 22 822 60 47 wewn.114/ 115 lub przez sekretariat 22 822 77 17

Terminy: poniedziałki godz. 9.30, środy godz.10.00, środy godz.13, piątki godz.10

Miejsce: SPPP TOP ul. Raszyńska 8/10, Warszawa, sala nr 105, 1 piętro

Przeznaczenie: rodzice i młodzież (z terenu Warszawy)

Rok szkolny 2023/2024