[#area2]
A A A

  MATERIAŁY DLA DZIECI I RODZICÓW    

                                                                     

"Masz tę moc!" - ilustrowany poradnik dla najmłodszych

Jeśli zastanawiacie się Państwo, jak na miarę możliwości najmłodszych wytłumaczyć dzieciom czym w zasadzie jest koronawirus - prezentujemy Wam niezwykły poradnik dotyczący tego właśnie zagadnienia. Ten ilustrowany materiał edukacyjny zatytułowany „Masz tę moc!” dedykowany jest dzieciom i stanowi efekt współpracy lekarzy, psychologów oraz weterynarzy.


"Masz tę moc!"

        ZABAWY NA TOPIE Z TOPEM  

                    

           Pamiętając, że o atrakcyjności ćwiczeń w znacznej mierze decyduje ich forma, warto zadbać, by wszelkie aktywności związane z treningiem różnorodnych sprawności dziecka, przebiegały w atmosferze zabawy, radości odkrywania i eksperymentowania. Poniżej specjalnie dla Państwa udostępniamy szereg różnorodnych pomysłów w oparciu o najciekawsze propozycje zabaw, które oprócz swoich oczywistych korzyści związanych ze wspomaganiem rozwoju dziecka, mogą stać się jednocześnie fantastycznym pretekstem do wspólnej zabawy i przeżywania radości ze wspólnie spędzanych chwil.  

Dobrej zabawy!


Gry i zabawy językowe

Dla większości z nas mowa jest czynnością oczywistą i choć większość rodziców pomaga w językowym rozwoju swoich dzieci w sposób naturalny, to nie zawsze zdają sobie oni sprawę z tego, że mogą ten rozwój stale wzbogacać! Poniżej przedstawiamy propozycje gier i zabaw językowych, które nie tylko wzbogacają słownictwo dziecka, ale rozwijają także płynność słowną i umiejętność formułowania poprawnych zdań. Są pomocne zarówno w rozwijaniu języka, jak i w przygotowaniu dzieci do nauki czytania i pisania.


Gry i zabawy Gry i zabawy językowe

 

Zabawy sensoryczne

Głównym zadaniem zabaw o charakterze sensorycznym jest dostarczanie różnorodnych bodźców niezbędnych do rozwoju zmysłów dziecka, tak by można było stale poszerzać świat jego doznań. Z powodzeniem możecie zatem Państwo do takich zabaw wykorzystać przedmioty codziennego użytku czy produkty spożywcze, które z pewnością znajdziecie w domu. Poniżej znajdziecie różnego rodzaju zabawy sensoryczne, które bez wątpienia wprowadzą mnóstwo radości i dobrej zabawy!

 

Zabawy sensoryczne Zabawy sensoryczne

 

Rozwijanie zdolności skupienia uwagi

Koncentracja uwagi to umiejętność, która rozwija się stopniowo w toku życia człowieka i którą zdecydowanie warto ćwiczyć. Okazuje się być ona niezbędną we wszelkiego rodzaju świadomych działaniach, jest konieczna podczas wykonywania rozmaitych czynności dnia codziennego. Poniżej przedstawiamy propozycje zabaw w ramach rozwijania zdolności skupienia uwagi oraz treningu pamięci, które warto wpleść w rytm dnia codziennego i w sposób urozmaicony, w miarę możliwości regularnie powtarzać.

 

Rozwijanie zdolności skupienia uwagi Rozwijanie zdolności skupienia uwagi